Published On: 21 Janar, 2016

Ali Gërçeci e don Ali Ahmetin të vdekur (Video)

Po tronditet Saraji me një deklaratë kthesë. Aliu 38 vjeçar nga fshati Gërçec i Shkupit, kërkon falje publike delegacionit të lartë të BDI-së, të kryesuar nga Ministri I ekonomisë Bekim Neziri.

Zhurnal posedon një video ekskluzive Ali Jusufi nga fshati Gërçec u kërkon falje publike Ministrave, Bekim Neziri, Abdulaqim Ademi dhe Kryetarit të Komunës së Sarajit, Bekim Murati. Në videon ekskluzive Aliu fletë publikisht se ai nuk ka qenë në dijeni për atë se çfarë manifestimi po ndodhë në shkollën e Sarajit.

Ai shprehet se ka një rrespekt të veçantë dhe dashuri ndaj Kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, të cilën do ta respektojë deri në vdekje.

Aliu nga fshati Gërçec shprehet i dëshpëruar se ka qenë i keqinterpretuar për rastin e djeshëm në Saraj. Madje ai shprehet me shumë simpati për heroin kombëtarë shqiptarë Isa Boletinin.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ILIRIDA ISMAILI thotë:

    Cfare te shkruaj e c’te them , Ali Ahmeti eshte njeri i permasave te medha te revolucionit kombtar, por mjerisht nga ne ka njeres qe nuk ua dine keto vlera udheheqesve te vet ,Sepse jan shkurtpames jo vizionar fatkeqesisht !

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...