Published On: 7 Prill, 2016

Ali Ahmeti: Zgjedhjet do të mbahen më 5 qershor

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti në një intervistë ekskluzive për Alsat-M në “Rruga drejt” tha se nuk ka asnjë alternativë tjetër, zgjdhjet do të mbahen më 5 qershor, transmeton Telegrafi Maqedoni.

“Më 5 qershor do të ketë zgjedhje sepse nuk ka alternativë tjetër në qoftë se ka ndonjë mendje të ndritur si koka e Zeusit le ta paraqes atë alternativë, ne kemi një parlament të cilit i ka përfunduar mandati. Më 5 qershor është (sanksionuar) caktuar data e mbajtjes së zgjedhjeve. Për këto zgjedhje dakordsi më herët kanë dhënë të gjitha forcat politike parlamentare që këto zgjedhje të 5 qershorit të mbahen më 24 prill. Ju të gjithë e dini se sa negociata dhe debate janë bërë që kjo datë nga 24 prill të spostohet në datën 5 qershor”, deklaroi Ali Ahmeti, lider i BDI-së.

Ahmeti ndër tjerash tha se Zoran Zaev bashkë me partin e tij duhet të reflektojnë dhe të bëhen pjesë e procesit, pasi kjo është më e mira për shtetin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...