Published On: 5 Mars, 2016

Ali Ahmeti përkujton Adem Jasharin: Lavdi familjes Jashari dhe të gjithë dëshmorëve të kombit

Ali Ahmeti përmes një postimi në rrjetin e tij social ka përkujtuar sakrificën e familjes Jashari si dhe Komandantit Legjender Adem Jasharit.

“Sakrifica e pashoq e familjes Jashari nga Prekazi e vuri në lëvizje një komb të tërë dhe preku deri në palcë çdonjërin prej nesh.

Arritjet e mëdha gjithëmonë lindin nga sakrificat e mëdha si ajo e Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe e familjes Jashari, prandaj dhe Kosova e lirë dhe e pavarur është rezultat i gjakut të dëshmorëve dhe sakrificës së gjeneratave të tëra ndër dekada.

Lavdi familjes Jashari dhe të gjithë dëshmorëve të kombit”, ka shkruar Ahmeti në facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...