Published On: 10 Janar, 2016

Aleanca Kuqezi kërkon arrestimin e Erion Veliajt

Alenaca Kuqezi ka protestuar sot para Bashkisë së Tiranës, me ç’rast protestues të saj kanë kërkuar arrestimin dhe largimin e të parit të Tiranës, Erion Veliajt, shkruan Gazeta Blic.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i AK-së, Kreshnik Spahiu, i cili ka thënë se AK-ja ka protestuar me parulla: “Tirana t’voton, Tirana t’arreston”; “Kryebashkiaku braktisi per nje jave detyren dhe te permbyturit”, etj.

Mësohet se protestuesit e Aleancës Kuqezi, kanë goditur me bomba tymuese Bashkinë e Tiranës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...