Published On: 1 Shtator, 2016

Aleanca Kuqezi kërkon arrestimin e drejtorit të RTSH për ndeshjen Shqipëri-Marok

Aleanca Kuqezi nepermjet nje deklarate per mediat kerkon precedim penal per drejtorin e RTSH.

10 milion shqiptare nuk munden të shikojne ndeshjen Shqiperi- Marok, thuhet ne deklaraten e Ak.

“Televizioni publik favorizon kanalet private me pagese. Kombetarja shqiptare duhet transmetuar nga TVSH”.

Aleanca Kuqezi deklaron se populli shikoi ndeshjen tek TV Maroku ne satelit

Me tej, AK beri me dije se pas europianit TVSH vazhdon skandalet me Kombetaren.

“Populli paguan taksa për TVSH”, shkruhet ne deklaraten e AK.

Ne mbyllje te deklarates, Aleanca Kuqezi i ben thirrje Prokurorise te hetoje korrupsionin e kontratave televizive.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Deri sa ne TvSh nuk transmetohet asnji ndedhje e kombtares ateher kjo tregon se ky medium ” publik” eshte ne duar te mafjes ose , nji mafje tjeter ushtron diktat mbi TVSH
    Sido qe te jete, vaj medet halli per sipmatizuesit jo te paket ne numer te sportit me te dashur dhe me te perhapur ne bote-futbollit ne fuar te kujt ka ra

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...