Published On: 4 Mars, 2016

Aleanca Kuq e zi bllokon dyert e bashkisë, arrestohet Kreshnik Saphiu

  • Një grup përfaqësuesish të Aleancës Kuqezi kanë zhvilluar sot një protestë para Bashkisë së Tiranës. Ata kanë gozhduar 3 hyrjet e institucionit, me qëllim që të mos lejojnë hyrjen e kreut të Bashkisë së Tiranës.

Protestuesit kanë përdorur zinxhirë, çekiçë dhe dryna për të bllokuar hyrjet. Kjo ka sjellë përplasjen me Policinë Bashkiake, e cila ndodhej para bashkisë për të mbikëqyrur protestën.

Mësohet se në polici është shoqëruar edhe kreu i AK-së, Kreshnik Spahiu, si dhe tre aktivistë të tjerë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...