Published On: 23 Korrik, 2016

Aleanca Kosova e Re ngushëllon familjarët e viktimave të sulmit terrorist në Gjermani

Aleanca  Kosova e Re iu shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave të sulmit terrorist që ndodhi të premten në Mynih. Ky akt i dhunës ka prekur thellë zemrat tona pasi në mesin e atyre që humbën jetën ishin shqiptarë. Aleanca Kosova e Re dënon fuqishëm sulmin terrorist, ku humbën jetën 9 persona dhe u lënduan disa të tjerë. Vrasja e qytetarëve të pafajshëm është dëshmi se terroristët dhe terrorizmi nuk zgjedhin, vend, popull, fe dhe racë. AKR shpreh solidaritetin me shtetin dhe popullin gjerman, duke konsideruar se sulmet e tilla të tmerrshme nuk do të mund ta cenojnë lirinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...