Published On: 26 Janar, 2016

“Aleanca” e papritur Meta-Basha bën me dhimbje koke Ramën (Foto)

Kryeministri Edi Rama nuk ka rreshtur së vëni duart në kokë gjatë mbledhjes së sotme të Koalicionit të Vëzhuesve Vendorë, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori amerikan Donald Lu.

Gjatë këtij takimi u vu theksi te korrupsioni zgjedhor dhe blerja e votës në Shqipëri.

Ilir Meta dhe Lulzim Basha i lanë duart nga kjo përgjegjësi dhe ia lanë atë në dorë Ramës.

Në fakt, duke folur për financimet partiake, Ilir Meta dhe se tashmë LSI-ja ka një platformë transparence online, që është një risi për partitë politike shqiptare.

Lulzim Basha përmendi çështjen e pretenduar të blerjes së votave nga ana e Partisë Socialiste me rastin e zgjedhjeve të fundit lokale në Korçë dhe tha se Partia Demokratike ka kontribuar në luftimin e këtij fenomeni duke larguar kandidatë të dyshuar si të ikriminuar nga gara elektorale.

Barra e fajit ngeli mbi Ramën, i cili u mjaftua me deklarata të përgjithshme se duhet luftuar korrupsioni zgjedhor dhe dueht të ketë transparencë për reklamat partiake për mediat.

Kjo “aleancë” e papritur Meta-Basha, e la Ramën të befasuar dhe në mënyrë të pandërgjejgshme ai e shfaqi gjatë gjithë kohës këtë nervozizëm, aq sa duket sikur po vinte kujën, duke i mbajtur vazhdimisht duart në kokë.

Basha3Basha1Rama-MetaRamaMoisiuMeta-Rama1Meta - RamaBasha

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...