Published On: 4 Mars, 2016

Albulena Haxhiu : Ç’soj i njeriut mund të jenë këta!

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka reagur lidhur akuzën që i është bërë bashkëaktivistit të saj, Sali  Zybës, i cili akuzohet për vendosjen e flamurit kombëtar te rrethi më 27 nëntor të vitit 2013.

Haxhiu thotë se kjo gjë ai sjell në kujtes aksionet politike të gjyshit të saj, Ahemt Haxhiu dhe shumë veprimtarëve të paraluftës të cilët në orët e vona, vendosnin flamuj kombëtar.

Ky është reagim i plotë i Haxhiut :

Teksa lexova lajmin se Sali Zyba sot qenka duke u akuzuar për vendosjen e flamurit kombëtar te rrethi më 27 nëntor të vitit 2013, mu rikthyen në mendje aksionet politike të gjyshit tim Ahmet Haxhiu dhe shumë veprimtarëve të paraluftës të cilët në orët e vona, vendosnin flamuj kombëtar. Regjimi në atë kohë dhunonte fizikisht dhe denonte mizorisht.
Njëlloj edhe sot po ndodh!!
17 vite të pasluftës paska ende policë që arrestojnë, prokuror që hetojnë dhe gjyqtarë që gjykojnë vendosjen e flamurit kombëtar!
Ç’soj i njeriut mund të jenë këta!?
Turp ju qoftë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...