Published On: 2 Mars, 2016

Albright uron Thaçin për postin e presidentit

Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se është uruar nga ish- Sekretarja e Shtetit amerikan, Madeleine Albright, për postin e presidentit, transmeton Indeksonline.

“Sapo mora një urim edhe nga ish- Sekretarja e Shtetit, zonja Albright. I thash mikes së Kosovës se demokracia vibrante e Republikës tonë është edhe rezultat i punes së saj shumëvjeçare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, shkruan Thaçi.

Ai shkruan po ashtu se është krenar që populli i Kosovës ka përkrahjen amerikane.

“Jam krenar për përkrahjen amerikane Kosovës që tejkalon partitë politike në Amerikë dhe ka rrenjë në punen e p

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...