Published On: 9 Maj, 2016

Albin rri në hallet e tua në Kosovë? Je i vonuar në Maqedoni!

 

Sot, i nominuari si kryeminstër në zgjedhjet e fundit në Kosovë, Albin Kurti mori pjesë në protestën e Kim Mehmetit në Shkup, që nuk arriti të mbledh as 7 mijë protestues, përkundër makinerisë gebelsian të mediave pro-islamike, TV Shenja, disa portale, siç janë Almakos, Lajm, Ina dhe Tetovasot, që këtë protestë u munduan ta ngjyrosin me ikonografi të simboleve shqiptare, por në sfond kanë elemente të bolshevizmit me prirje neo-otomaniste.

Përfaqësuesi i Diasporës Shqiptare për Maqedoni, Tim Shkupi, në statusin e tij në facebook, ka shkruar se pjesmarrja e Albin Kurtit si qytetar dhe deputet i RepublikËs së Kosovës është “gabimi më i madh strategjik i Albin Kurtit, të nominuarit në zgjedhjet e fundit në Kosovë për Kryeministër!”

Ja çfarë shkruan Tim Shkupi:

Mos të na vjen inati nesër kur Shesheli të vjen në protesta të VMRO-së në Maqedoni!??

Turp për një klasë politike të Kosovës! Që inatet e tyre për pushtet në Kosovë i përcjellin në Maqedoni dhe duan të instrumentlizojnë shqiptarët për qëllime politike me folk-patriotizëm primitiv.

Në Kosovë 90 përqindë janë shqiptarë, kurse Kosova është shtet multietnik.

Shqiptarët në Maqedoni nuk janë shumicë, zyrtarisht janë 25 përqindë, me folk-patriotizëm jemi 40 përqindë dhe do ta marrim edhe Strumicën dhe Kriva Palankën!

Ne jemi për gjynah, të na qaj e tërë bota, me improvizime të këtilla po u japim një argument të fortë BE-së dhe NATO-s se jemi shumë më të fortë se këto të dyjat.

Nëse kjo foto është e vërtetë, shqiptarët e Maqedonisë do t’i bëj më këmbëngulës të distancohen nga folk-patriotizmi i bolshevikëve me prirje të neo-otomanizmit.

Maqedonia është shtet i njohur ndërkombëtarisht dhe i pranuar në OKB me emrin e saj FYROM. Kurse shqiptarët janë të përfaqësuar në qeveri me 153 mijë vota dhe jo me 7 apo 10 mijë protestues.

Ky ësht turpi dhe gabimi më i madh strategjik i Albin Kurtit, të nominuarit në zgjedhjet e fundit në Kosovë për Kryeministër!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...