Published On: 26 Shkurt, 2016

Albin Kurti, Zajednicën po ja jep Beogradit e Moskës

 
Albin Kurti tha se këta nuk e duan SHBA-në, por e duan partneritetin e tyre për pushtetin e vet. Statistikat tregojnë se nuk e kemi partneritetin me SHBA-në, por Serbinë.

Ne nuk kemi ushtri sepse ushtria nuk bëhet me tender, sepse na mashtrojnë kur thonë se se e kemi aleat ushtrinë më të fuqishme në botë, sepse ata nuk mund ta pranojnë një shtet të dështuar.

Jo ne, nuk bëhemi partner me SHBA-të, por Kroacia, e cila nuk lejoi Zajednicën, dhe këta e bën.

Ne, shqiptarët vuajnë nga ankthi i mundësisë së braktisjes.

Frika nuk ka vend për dashuri. Amerikën e shoh si frymëzim për demokraci, drejtësi e sovranitet.

Ai tha se ju serviloseni, prostituoheni e poshtëroheni, Amerika nuk e lë këtë. SHQIPTARI.EU

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...