Published On: 21 Mars, 2016

Albin Kurti përvjel mëngët, fillon mobilizimin për protestën e radhës

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ishte njëri nga folësit në tubimin mobilizues në komunën e Pejës, për protestën e paralajmëruar nga Opozita e bashkuar, që do të mbahet me 26 mars, para Qeverisë, që do të filloj nga bibloteka kombëtare dhe do vazhdoj tek sheshi, Skëndërbeu, transmeton QdheQ.

Në mobilizimin për protestën e radhës me 26 mars, Opozita ka bërë të ditur se do të kërkohet dorëheqja e Qeverisë, heqja dorë nga dy marrëveshjet e dëmshme për Kosovën, që Opozita i konsideron edhe si marrëveshje antikushtetuese dhe delegjitimuese të ekzekutivit. /QdheQ

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...