Published On: 20 Korrik, 2016

Albin Kurti konfirmon pohimet e WikiLeaks-it, por dëshmon se edhe partitë perëndimore u informuan

Albin Kurti, ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka konfirmuar pohimet e WikiLeaks se anëtarja e kësaj partie ka informuar Turqinë për gjendjen në Kosovë.

Esma Bunjaku sipas letrave elektronike të publikuara sot del të ketë informuar partinë e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, AKP rreth arritjes së marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi, si dhe marrëdhënien me Qeverinë serbe në lidhje me krijimin e Asociacionit e Komunave Serbe në Kosovë.

“Unë kur ka informuar Esma, kam qenë në burg. Nuk besoj që Esma e ka informuar vetëm partinë e Erdoganit, por të gjitha partitë. Ajo ka pasur për detyrë t’i informojë të gjitha partitë turke, por nuk kemi ndonjë lidhje speciale me partinë e presidentit, Recep Tayyip Erdogan. Ne i kemi njoftuar edhe partitë gjermane dhe ato Socialdemokrate”, ka pohuar Kurti në Rubikon të KTV-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...