Published On: 23 Shkurt, 2016

Albin Kurti, ja kuptimi i grushtit tim

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se Kosova e ka flamurin. Kosova sipas tij, nuk ka arsim, nuk ka shëndetësi, nuk ka ekonomi.

“Ne kemi munduar ta heqim atë flamur, por nuk e kemi bërë”, ka thënë ai.

Kurti ka cituar një qytetar i cili flamurin e Kosovës e ka quajtuar flamur të hajnave.

“VLAN-i pr 6 muaj ndodhi që të mos kishte tubime me qytetarë, përkundër vendimeve skandaloze të Gjykatës Kushtetuese dhe të Flora Brovinës për shkak të Isa Mustafës”, ka thënë Kurti në “Click”, raporton Gazeta Blic.

I pari i Vetëvendosjes ka treguar pse i ka përshëndetur protestuesit me grusht. “Grusht do të thotë bashkim”, ka thënë ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...