Published On: 31 Maj, 2017

Albin Kurti i jep vetit një grusht të fortë me ‘puthjen’ e dy projugosllavëve: Demaçi-Qosja

Dita e mirë shihet në mëngjes!

Sef Krasniqi

Majtistët pështyhen gjithë ditën e lëpihen në mbrëmje. Ashtu siç i dha veti një shpullë të madhe Ramush Haradinaj duke bërë koalicion me Klanin Pronto (ish komandantët e Rognerit), sot, Albin Kurti i paska dhënë veti një boks të fortë me puthjet që i paska bërë me dy projugosllavët: Demaçi-Qosja. Edhe ti Albin nuk je më i mirë se këto dy kufoma!!!

Pra në ditën e hapjes së fushatës, Albini i kthehet Qosjes, këtij fituesi të çmimit 7 juli (çlirimit të Serbisë) të cilin nuk ia ktheu kurrë këtij shteti gjarpër dhe Adem Demaçit që u pati bërë gazi i botës duke lutur Beogradin ta mbështes për kryetar të Kosovës. A ju kujtohet deklarata e tij e turpshme se më parë do t’i thoshte PO Athines dhe Beogradit se sa Rugoves!?

Albini ia ka hjekur mirë peten politikës që mendon ta aplikojë në Kosove dhe mire ka treguar se pas tij qëndron Pararoja marksiste-leniniste-enveriste; Hyda & Co!

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...