Published On: 24 Gusht, 2017

Albin Kurti hedhë bombën: Krijimin e institucioneve nga Vetëvendosje po e bllokon edhe Isa Mustafa!

  • LDK-ja e ka me emëruar Isa Mustafën kryesues të bisedimeve me Vetëvendosjen, por këtë po e pengon Isa Mustafa, pasi si kryeministër në detyrë ka konflikt interesi, tha Albin Kurti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

    Ai tha se PAN-in po e mbështet vetëm Vu[iqi dhe Gruevski. Ai tha se PAN-i është bërë qesharak, duke mos ardhë në séance apo në mënyrë joserioze sikurse sot.

    “Sot këta po shkojnë disa si mjegulla e disa porsi terri”, tha Kurti. Ai tha se Vetëvendosje po kërkon krijimin e Qeverisë, sepse këto janë lëkundjet e fundit dhe anija po arrin në breg.

    Shqiptari.eu

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...