Published On: 21 Prill, 2016

Albin Kurti godet rëndë, Ramushi vetëm udhëheqës teknik i AAK-së, Blerim Shala politik

Albin Kurti e ka goditur fort Ramush Haradinajn duke e cilësuar si një figurë të dobët politike, që vetëm teknikisht udhëheq me partinë e tij AAK-në. Kjo sipas tij u vërtetua me prishjen e koalicionit opozitar, i cili sipas tij, sipas të gjitha gjasave e humbën shansin për zgjedhje në pranverë.

Kurti tha se prishja e koalicionit tregoi se në fakt politikën e AAK-së nuk po e udhëheq Ramush Haradinaj, por atë po e udhëheq politikisht Blerim Shala. Këtë e ilustroi edhe me largimin formal nga kjo parti të Blerim Shalës dhe Donika Kadajt. Ai tha se kur u largua Shala, atë AAK-ja e falënderoi, ndërsa Donikës nuk I la fyerje pa I bërë. SHQIPTARI.EU

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-si-u-bastis-ministria-e-mbrojtjes-e-kosoves-nga-policia-shqiptare-arrestime-dhune-fyerje/

http://www.shqiptari.eu/o-ramush-familja-osaj-po-e-pret-rrefimin-tend-per-rexhen-e-vrare/

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...