Published On: 3 Gusht, 2017

Albin Kurti: Godet PAN-in!

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar pas zhvillimeve të sotme, ku dështoi zgjedhja e kryetarit të ri të Kuvendit.

Ai në një shënim në Facebook ka thënë se sot “mësuam atë që kemi ditur se PAN e do vetëm pushtetin”, raporton Gazeta Blic.

Ai ka thënë se Kosovës i duhet një kryetar Kuvendit përbashkues.

Shënimi i plotë:

Mësuam atë që e kemi ditur. E duan pushtetin veçse për vete, e duan veten veçse në pushtet, aq të painteresuar saqë edhe të paaftë, të mendojnë për shtetin e të gjithëve.

Ne jemi këtu dhe gjithnjë, sepse e duam Republikën parlamentare, që e do një kryetar kuvendi përbashkues.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...