Published On: 24 Shkurt, 2016

Albin Kurti fton të gjithë në protestë! Kundër puçit ndaj Republikës! Ta ndalojmë Thaçin

Pas ndërprerjes së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës, Albin Kurti, bëri thirrje për dalje masive në protestë.

Kurti tha se “meqenëse kjo mbledhje ishte e papranueshme ne i shpërndamë përmes gazit lotsjellës Të premten në ora 11 e kanë synimin ta organizojnë seancën. Kjo mbledhje e kryesisë puç për Republikën”, transmeton Koha.net.

Ai tha se “filluan ti vënë maskat, kur e hedhëm gazin lotsjellës. Maskat ua kemi parë gjithmonë, por jo fytyrat. Vetëm 7 minuta para mbledhjes na kanë ftuar me e-mail”, teksa tha se është vonuar Veseli në mbledhje dhe është vonuar përkthimi në gjuhën serbe.
Ai potencoi se vendi ka nevojë për zgjedhje të reja.
“Në këtë krize të thellë nuk e kemi luksin të përmbushin ambicie të njerëzve të dështuar. Thaçi dështoi më UNESCO, si dhe i solli vetëm dy njohje të vogla”, tha Kurti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...