Published On: 4 Gusht, 2016

Albin Kurti: Demarkacioni e zhbën shtetësinë e Kosovës

Derisa para Kuvendit të Kosovës, po mbahet protestë, brenda ka filluar seanca parlamentare. Në fjalën e tij deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti ka thënë se Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi është marrëveshje kapitullimi për Kosovën

Albin Kurti në fillimin e seancës së Kuvendit ka thënë se Kosova nuk ka kufij e as territor me ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi.

“Marrëveshja e demarkacionit tregon se Kosova nuk ka kufij, nuk ka shtet, nuk ka qytetarë, e me këtë ne jemi refugjatë”, ka thënë Kurti.

Ai gjithashtu ka thënë se Marrëveshja e Thaçit dhe Hysenit me homologët malazez është marrëveshje e kapitullimit të Kosovës.

Mirëpo, krejt në fund, Kurti nuk arriti ta përfundoj fjalën e tij, ku iu drejtua deputetëve të Kuvendit se cilën Amerikë e duan, pasi iu ndërpre fjala nga nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...