Published On: 17 Tetor, 2016
Bota |

Alarme për bomba/ Evakuohen aeroporte e qendra tregtare në Danimarkë

Një aeroport dhe dy qendra tregtare janë evakuuar gjatë mesditës së sotme pas alarmeve për bomba në Danimarkë.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat vendase, sipas të cilave policia ka marrë në mënyrë të vazhdueshme telefonata me kërcënime për vendosje bombash në qytetet e Roskilde dhe në Slagelse, si dhe në aeroportin e Tune.

Policia nuk ka dhënë detaje të tjera në lidhje me këto ngjarje, por ka nisur menjëherë evakuimin e zonave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...