Published On: 30 Maj, 2017

ALARMANTE / Shqipëria do të goditet nga i nxehti afrikan në këtë datë

Pas motit të paqëndrueshëm dhe me reshje shiu gjatë majit, tashmë pritet një rritje e ndjeshme e temperaturave.
Sipas meteorologëve, duke filluar që nga 1 qershori Shqipëria do të goditet nga i nxehti afrikan me temperatura që do të shkojnë deri në 33 gradë celsius.

Stina e verës është parashikuar përgjithësisht shumë e nxehtë. I nxehti afrikan do të shoqërojë 3 muajt e verës dhe pritet që temperaturat e larta të arrijnë shifra rekord në vendin tonë.

Mjekët rekomandojnë që qytetarët të bëjnë kujdes me ekspozimin e tepër në diell, të konsumojnë ujë dhe lëngje.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...