Published On: 30 Prill, 2016
Bota |

Alarmante, 29 mijë të prekur nga tërmeti shkatrimtar në Ekuador

Tërmeti i fuqishëm që shkatërroi bregdetin ekuadorian më 16 prill ka prekur rreth 29.000 njerëz.

Lajmi është konfirmuar nga ministri i Mbrojtjes së Ekuadorit, Ricardo Patino i cili theksoi se mijëra persona ka nevojë për ndihmë pasi kanë mbetur të pastrehë.

 “Ka edhe shumë punë për të bërë, janë rreth 25 000 dhe 29 000 të prekur. Më shumë se 22.000 persona janë të pastrehë dhe janë vendosur në kampe të ngritura në provincën Manabi dhe Esmeraldas”, u shpreh ministri Patino.

Sipas bilancit të fundit zyrtar, ky tërmet i mganitudës 7,8 ballë Righter, më i rëndi në Amerikën Latine pas atij të Haitit në

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...