Published On: 23 Mars, 2016
Bota |

Alarm sigurie, evakuohet aeroporti francez (Video)

  • Aeroporti i Toulouse në Francë është evakuuar mëngjesin e sotëm pas një sinjalizimi për të rritur masat e sigurisë. Pasagjerët u këshilluan që të lënë bagazhet dhe të presin në sallën e pritjes së aeroportit.

Evakuimi vjen një ditë pas sulmeve terroriste vdekjeprurëse në aeroportin dhe metronë e Brukselit. Nuk ka të dhëna specifike përse aeroporti francez është evakuuar, por zyrtarët thonë vetëm se bëhet në kuadrë të një kontrolli sigurie.

Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe kanë marrë masa dhe kanë rritur sigurinë në aeroporte dhe pika kufitare pas terorrizmit të djeshëm në Belgjikë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...