Published On: 2 Nëntor, 2016
Bota |

Alarm për bombë në qendrën e armëve bërthamore në SHBA

Një objekt i dyshimtë është gjetur në një nga dhomat e qendrës së armëve bërthamore në Karolinën e Jugut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Autoritetet kanë njoftuar menjëherë alarm të sigurisë, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta policore.

Agjentë të anti-terrorizmit po verifikojnë nëse pajisja e dyshimtë ka lëndë eksplozive. Zëdhënësi i Departamentit të Energjisë, Jim Giusti nuk përjashtoi mundësinë se objekti mund të jetë mjet shpërthyes, gjë që do të rezultonte fatale nëse diçka e tillë është e vertetë.

Kjo qendër është ndërtuar në vitin 1950 dhe shërben për të perfeksionuar materialet bërthamore të armëve

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...