Published On: 24 Nëntor, 2016

Alarm për bombë në aeroplanin që do të udhëtonte Ivanov

Alarm për bombë në aeroportin e Shkupit, në avionin që udhëtonte presidenti Gjorgje Ivanov.
Anulimi i fluturimit është bërë pasi shin bërë të gjitha përgatitjet për fluturim dhe pasagjerët ishin në pritje. Një qen kërkues i MPB ka zbuluar se nuk bëhet fjalë për bombë, por vetëm për një telefon celular.

Nga presidenca kanë theksuar se Ivanov përmes Stambollit do të udhëtonte drejt Madagaskarit për pjesëmarrje në Samitin e Frankofonisë.

Hetimet zbuluan se shkaku i alarmit të rremë për bombë në aeroplanin e “Turkish Airlines” në Aeroportin e Shkupit ishte një telefon celular aktiv në bagazhin e një shtetasi turk që po udhëtonte nga Shkupi për në Stamboll, transmeton INA.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...