Published On: 8 Shtator, 2016

‘Al Kapone’ i Shqipërisë përplas Berishën me Donald Lu

Ish kryeministri Sali Berisha duke folur në Parlament për protestën e maturantëve ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka hedhur në erë arsimin në Shqipëri.

 

Berisha, duke përmendur ambasadori amerikan Donald Lu, i cili foli për disa njerëz në Shqipëri që janë bërë si Al Kapone, ish kryeministri theksoi se Al Kapone në Shqipëri është vetë Edi Rama.

Ish kryeministri tha se në kohën kur ishte Al Kapone, Presidenti amerikan nuk ishte palë më të, ndërsa e kundërta ndodh në Shqipëri.

“Al Kapone i shqiptarëve është Edi Rama. Dje ambasadori foli për Al Kaponen dhe Presidentin e viteve ’20 në Amerikë. Duhet t’i them një gjë. Dua t’i them ambasadorit se Presidenti i asaj kohe nuk ishte lidhej me Al Kaponen. Këtu Al Kaponia është ushtari i Edi Ramës. Ketu Al Kapone është kryeministër. Përdorë fuqinë e ekzekutivet për të fuqizuar krimin’, u shpreh Berisha. /Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...