Published On: 17 Shkurt, 2016

Al Jazeera: Mbi 15.000 persona protestuan në Prishtinë

Al Jazeera në mesin e shumë mediumeve të tjera botërore ka raportuar për protestën e sotme në Prishtinë.

Korrespodenti i Al Jazeeras në Kosovë, Stefan Goranoviq, ka shkruar në artikullin për protestën e opozitës se në këtë manifestim morën pjesë më shumë se 15.000 persona.

“Mijëra kosovarë, përkrahës të opozitës kanë kërkuar dorëheqjen e qeverisë në tetë vejetorin e shpalljes së pavarësisë së vendit, duke akuzuar pushtetarët se kanë dorëzuar integritetin territorial në marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi dhe kanë cunguar sovranitetin me marrëveshjen për Asociacionin me Serbinë”, shkruan Al Jazeera.

Për protestën e sotme ka shkruar edhe medium amerikan ABC News.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...