Published On: 25 Mars, 2016

“ Al Capone shqiptar, i ulur në karrigen e kryeministrit”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me gazetarët, duke u ndalur fillimisht tek vizita e tij zyrtare në SHBA. Basha ka informuar për disa nga çështjet ka biseduar me zyrtarët amerikanë, të cilët sipas tij kanë shprehur mbështetjen e plotë për Shqipërinë në sfidat me të cilat përballet.

“Vizita në SHBA ka pasur një jehonë të gjerë në media dhe s’ka se si të jetë ndryshe, pasi është një vizitë e rëndësishme. Si kryetar i opozitës kam mirënjohjen e madhe për organizmin e kësaj vizite. Në Ëashington kthehem jo si i panjohur por si ish-ministër i jashtëm në një kohë takimesh intensive për një periudhë të rëndësishme, po kështu si ish-ministër i brendshëm në kohë sfidash globale. Por kjo ishte vizita e parë si kreu i opozitës dhe vjen në një kohë sfidash të mëdha globale dhe të brendshme për SHBA-të, zgjedhjet. Bota përballet me sfida të mëdha si terrorizmi, kriza në Ukrainë, Siri, kriza të brendshme në BE, situata politike në Britani, Francë, Itali. Megjithatë zyrtarët e SHBA-ve treguan fokus të veçantë për Shqipërinë duke më rezervuar jo vetëm kohën e takimeve por edhe mbështetjen e plotë për Shqipërinë në sfidat me të cilat përballet”, deklaroi Basha.

Në bashkëbisedimin me gazetarë, nuk kanë munguar as akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, të cilin Basha e ka quajtur Al Capone në karrigen e kryeministrit, duke risjellë një personazh nga bota e mafies të përmendur pak ditë më parë nga ambasadori amerikan, Donald Lu.

“Byroja e Hetimit do t’i japë fund Al Capone-ve. Rama, Al Capone i ulur në karrigen e kryeministrit, i cili përkthehet në dhjetëra Al Capone të tjerë”, tha Basha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...