Published On: 29 Prill, 2016

Akulturimi dhe asimilimi kulturor që po ndodhë para syve të “burrështetasve” tanë në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni


Gjergj Kabashi

Më në fund dikush prej Shqiptarëve u ndie i gjallë, e foli… PSHDK-ja, është partia e parë politike shqiptare që, sado me vonesë të madhe, megjithatë, më në fund, e ngriti zërin kundër islamit politik në Kosovë e Shqiptari, pra kundër asaj që nuk guxon me ndodhë: islamizmit të kombit shqiptar…
Sidoqoftë, ne të gjithë duhet të pyesim se çka u bë që nuk dëgjohet fare për së gjalli LDK-ja, Partia e Presidentit Historik Rugova, siç thuhet me demagogji, per ti dale ne mbrojtje kombit shqiptar dhe kultures se tij te kanosur ne rrethana lirie nga Turqia dhe vendet arabo-islamike, si dhe nga “kolonat e pesta” të tyre ne Kosove e ngjeti, te quajtuna “BIK”, a ndryshe. Akulturimi dhe asimilimi kulturor që po ndodhe para syve të “burreshtetasve” tane ne Kosove, Shqiperi, Maqedoni etj., ka filluar te krijoj carje identitare brenda popullit, pasi po na krijohen “prodhohen” shqipfoles-nacionalist turq e arab nga xhamitë, qe po na shtohen perdite!!…
Pas nje muaj frekuentimi ne Xhami, ai qe hyn Shqiptar, prej atyhit del Turk, Arab a Mysliman, qe s’mendon gje tjeter perpos per “ceshtjet” e “miletit/umetit te profetit” Mohammad?!!

Pse nuk degjohet “partia e djathtë”, PDK e Hashim Thaçit, nje parti politike që gjithnje ulet ne dy, tre apo ma shume “kunja”; apo pse nuk degjohet fare VV-ja “nacionaliste” kunder shkaterrimit te kultures se popullit shqiptar nga minimum qeveria e nje populli tjeter, Turqise në kete rast; pra Turqise neootomane që vazhdon te na shoh ende si pjese të “madhnisë” se saj të dikurshme, si pjesë e atij “shkëlqimi” nga kohet kur shtrihej e paftuar edhe ne vatrat e te pareve tane?!…
PSHDK-ja e theu heshtjen ashtu sic duhet dhe i takon si nje parti politike Shqiptare, sado “minore” që mundet dikush me e vlerësue. Ata duhet te vazhdojne në ketë mënyre me reagime të forta e të vendosura si Shqiptar, pa pasë komplekse që dikush mund tua mbyllë gojën…
Tashme perfundimisht të gjithe duhet duhet ta kuptojnë që TË RREZIKUAR E KEMI SHQIPTARIZMIN DHE SHQIPTARËSINE E VENDEVE TONA SHQIPTARE dhe nuk është fjala ketu fare se kush cfe praktikon a nuk praktikon,cfare faltoreje frekuenton a nuk frekuenton…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...