Published On: 22 Mars, 2016

Aktori me famë botërore James Biberi tregon që është nga Gjakova!

Aktori James Biberi emri i vërtetë i të cilit është Agim në një intervistë për  Zërin e Amerikës ka treguar prejardhjen e tij nga Komuna e Gjakovës. Pas lindjes së tij në Gjakovë, familja e tij kishte migruar për në Itali dhe në vitin 1968 ishin zhvendosur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku jetojnë edhe tani. James qysh në moshën 20 vjeçare kishte filluar të aktrojë krahas shumë emrave të njohur të kinematografisë botërore.-transmeton sovrani.info

I pyetur për rolin e tij në filmin Dead Man Down ku ai luan rolin e një gangsteri shqiptar me emrin Ilir ai është përgjigjur se nuk beson që ky rol në këtë film do të prish imazhin e shqiptarëve në përgjithsi./sovrani.info/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...