Published On: 27 Maj, 2016

Aktori Avni Abazi, në rolin e ushtarit të UÇK-ës në filmin “Kësulat” (Video+Foto)

avniuabazi
Sapo kanë përfunduar xhirimet e filmit të metrazhit të gjatë “Kësulat”, me regji të regjisorit britanez Alan M. Troë dhe skenar të aktorit Jimi Tihofsi. Në kasten e aktorëve marrin pjese emra të njohur të filmit dhe teatrit në Kosovë, si Beslim Muqaj, May-linda Kosumoviq, Fatime Sefaj etj. Në mesin e emrave të kësaj kaste është edhe aktori dhe producenti Avni Abazi, i cili luan rolin e Kujtimit, Ushtarit të UÇK-ës.
Avniu për gazetën Shqiptari.eu, shprehet mjaft i kënaqur për mundësinë që i është dhënë që të interpretoj në këtë film. “Është vërtetë kënaqësi të interpretosh në një film me regjisor anglez, për më tepër kur bëhet fjalë për një temë që megjithatë është shumë e ndjeshme siç është periudha e luftës. Mendoj që është bërë punë e mirë dhe produksionit i dëshiroj sukses në post-produksion”, shprehet Abazi.
Ndërsa, rreth peshës që zë karakteri i Kujtimit në film, Avniu thotë që ai është rol i tretë aty, por me peshë mjaft të rëndësishme pasi që është në shumicën e skenave ku marrin pjesë ushtarët e UÇK-ës. “Ka qenë vërtetë befasi e mirë ky rol pasi që menjëherë pas realizimit të rolit të Xhimit, ushtarit shqiptaro-amerikan që ka qenë në Bosnje edhe Kosovë në luftë në shfaqjen “Ushtari i dy Luftrave” të luaj tani rolin e Kujtimit në filmin “Kësulat””, thotë Abazi. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...