Published On: 30 Maj, 2017

Aktivistët e Vetëvendosjes tentojnë t’i prishin Veselit vizitën në spitalin e Prishtinës

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, sot ka takuar qindra punëtorë shëndetësorë në Qendrën Klinike Universitare.

Ai u ka premtuar atyre ndërtimin e spitalit regjional të Prishtinës brenda 4 vjetësh, i cili do të ndikonte në uljen e rasteve të trajtimit të sëmurëve nga ta, transmeton Indeksonline.

Por, në mes tjerash, Veseli ka premtuar edhe rritje pagash dhe dinjitet më të madh për punëtorët shëndetësorë.

Megjithatë, jo gjithçka shkoi si ishte planifikuar, sepse disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje tentuan ta prishin këtë vizitë të Veselit, duke thirrur emrin e Astrit Deharit./Indeksonline/

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...