Published On: 30 Gusht, 2016

”Aktivistët e arrestuar u rrahën e maltretuan”

Dardan Molliqaj sekretar organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje gjatë një konference të jashtëzakonshme për media ka thënë se asnjë nga armët që janë kapur gjatë arrestimit të sotëm të gjashtë aktivistëve të kësaj lëvizjeje për sulmet e fundit s`kanë të bëjnë asgjë me to.

“Asnjë nga armët s`kanë të bëjnë me sulmet, kjo është propagandë e pushtetit” “Krejt këto janë aksione me i frikësuar aktivistët që mos të dalin më 1 shtator në protestë”

 Sipas tij protesta e “1 shtatorit do të jetë edhe fillimi i fundit të regjimit” Njëherit Molliqaj ka theksuar se të arrestuarit janë rrahur dhe ata janë të pafajshëm.
“Thirrje për Avokatin e Popullit edhe organizata tjera, që të monitorojnë të arrestuarit që janë maltretuar”

“Posedimi i armëve është vepër penale dhe Vetëvendosje është e gatshme të përgjigjet për këtë, por ato s`kanë lidhje me sulmet dhe akuzat që iu bëhehn të arrestuarve”, ka thënë në fund Molliqaj, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...