Published On: 26 Maj, 2017

Aktivistë të VV-sē i bashkohen AAK-së

Blerim Krasniqi, Valon Haxhijaj, Mentor Shala, Shemsedin Rraci, Granit Krasniqi, Avni Muriqi, Kadri Krasniqi, Rasim Krasniqi, anëtarë të VV-së sot i janë bashkuar AAK-së.

Kështu kanë njoftuar nga Aleanca për Ardhmërine e Kosovës, përcjell GazetaBlic.

Pak ditë më parë AAK-së i ishte bashkuar edhe Xhevat Sefaj.

“Jemi të zgjënjyer me demokracinë e propaguar të VV-së dhe kemi fituar besim në vizionin e Ramush Haradinajt dhe të AAK-së”  ishte arsyetimi për aderimin e tyre.

Ata këtë vendim e kanë bërë publik sot në Gllogjan, me rastin përvjetorit të rënjës së vëllëzërve Qerimaj dhe Rexhep Kadriaj.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...