Published On: 22 Dhjetor, 2015

Aktakuzë për posedim të substancave narkotike

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë ndaj shtetasit N.R., i lindur në vitin 1971, në një fshat të Suharekës.

Në aktakuzës thuhej se pas një kontrolli të bërë në shtëpinë e shtetasi N.R., atij i është gjetur në posedon me qëllim të shitjes apo shpërndarjes, substanca apo preparate të cilët janë shpallur me ligj si narkotik.

“Gjatë bastisjes se shtëpisë së shtetasit N.R., brenda në oborr i është gjetur një bidon plastike i mbyllur me kapak, brenda së cilit ishte e fshehur substanca narkotike e llojit heroinë dhe kokainë të përziera me preparate tjera”, thuhej në aktakuzë.

Sipas aktakuzës, shtetasi N.R., ka kryer veprën penale ‘blerje, posedimi, shpërndarje dhe shitje e pa autorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge’, të parapara në neni 273, paragrafi 1 të Kodit Penal të Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...