Published On: 24 Prill, 2016

Aksident tragjik në Tropojë, vdes një grua, plagosen 2 të tjerë

Një aksident automobilistik rezultoi fatal për jetën e një gruaje, ndërsa mbetën të plagosur dy persona të tjerë Aksidenti ndodhi mëngjesin e ditës së sotme në Tropojë.

Policia lokale bëjnë të ditur se një automjet ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Myhejan, në zonën e Tropojës së Vjetër dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasja Sheqere Memia Ukshini dhe janë plagosur Ahmet Ukshini dhe kunata e tij, Valbona Memia Sadikaj

Momentalisht mbeten ende të paqarta shkaqet e aksidentit, ndërsa të plagosurit janë dërguar në spitalin rajonal.

Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për të zbardhur shkaqet e aksidentit tragjik. Paraprakisht mendohet se shkak i aksidentit është bërë rruga e rrëshqitshme si pasojë e reshjeve të dendura.

Është kërkuar ndihma e helikopterit të ministrisë së Shëndetësisë për të bërë transportimin e të plagosurës Valbona Memia, pasi gjendja e saj shëndetësore paraqitet kritike.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...