Published On: 8 Shkurt, 2016

Aksident në Shkabaj, mbytet një 25 vjeçare dhe lëndohen katër veta

Policia e Kosovës njofton se në aksidentin e trafikut ndodhur në orën 12:24 në fshatin Shkabaj, ka qenë i përfshirë një automjet kombi-bus i tipit VW me targa të Republikës së Kosovës, i cili për shkaqe ende të panjohura, ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur.
Si pasojë e këtij aksidenti viktima ka humbur jetën B. C, femër 25 vjeçare, shtetase Kosovar.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

Trupi i pa jetë i viktimës me urdhër të prokurorit të shtetit është dërguar për obduksion, ndërsa personat e lënduar nga ky aksident janë dërguar në QKUK, për trajtim mjekësor.

Lidhur me këtë aksident trafiku është arrestuar vozitësi i automjetit, SH. U, 60 vjeç, dhe të njëjtit i është shqiptuar masa e arrestit policor prej 48 orësh.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...