Published On: 4 Shtator, 2016

Aksident me pesë të lënduar në Nadakovc të Vushtrisë

Pesë persona kanë kërkuar tretman mjekësor, si pasojë e lëndimeve të pësuara në një aksident trafiku.

Aksidenti raportohet të ketë ndodhur në ora 19:00 në rrugën magjistrale Mitrovice-Prishtine, segmenti rrugor në fshatin Nadakovc të Vushtrrisë, transmeton Telegrafi.

Në aksident janë përfshirë dy automjete civile. Shkaktar i aksidentit dyshohet të jetë pakujdesia e drejtuesit të njërës nga veturat e aksidentuara, i cili nga rruga dytësore lidhet në rrugë magjistrale dhe godet veturën tjetër në lëvizje.

Pesë të lënduarit kanë kërkuar tretman mjekësor QKF të Vushtrrisë, e pastaj janë dërguar në QKUK. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...