Published On: 28 Shtator, 2016

Aksident i rëndë në Slivovë, ka të vdekur

Një person ka humbur jetën gjatë një aksidenti trafiku që ka ndodhur të martën rreth orës 17:20 në fshatin Slivovë të Ferizajt.

Policia njofton se tek aksidenti ka ardhur derisa ngasësi i automjetit të udhëtarëve me targa lokale 22 vjeçar duke mos përshtatë shpejtësinë e lëvizjes kushteve të rrugës, kishte humbur kontrollin ndaj timonit dhe kishte goditur dy këmbësore të cilat marrin lëndime serioze.

“Të lënduarat dërgohen në QKUK Prishtinë për tretman mjekësor, ku rreth orës 19:00, nga personeli mjekësor jemi njoftuar se viktima E.A.(f/sh/k 47 vjeç) nga lëndimet e pësuara ka ndërruar jetë dhe me urdhër të Prokurorit të Shtetit, trupi i pajetë i viktimës dërgohet për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore”.

Hetuesit policorë janë duke zhvilluar hetimet lidhur me rastin, ndërsa i dyshuari,me urdhër të prokurorit është ndaluar për 48 orë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...