Published On: 30 Maj, 2016

Aksident i rëndë në rrugën Gostivar-Kërçovë, tre të lënduar

Sot rreth orës 12 e 20 minuta në rrugën Gostivar-Kërçovë, ka ndodhur një aksindet jo i lehtë.

Në zonën midis kryqëzimit të Mavrovës dhe Sretkovës, makina e pasagjerëve “Ford Focus”  me targa të Kërçovës, i drejtuar nga 53-vjeçari I.V nga Kërçova, i cili udhëtonte nga Gostivari për në Kërçovë, nga arsyet deri tani të panjohura ka humbur kontrollin, dhe është përplasur me një shkëmb në afërsi dhe është përmbysur, njofton SPB-Tetovë.

Nga goditja dhe rrokullisja, shoferi, dhe babai M.V (77) dhe vëllai i tij SH.V. (51) kanë marr  lëndime dhe me një ambulancë janë transferuar për ndihmë mjekësore në spitalin e Gostivarit. Pas ndihmës, babai i tij dhe vëllai nga lëndimet e rënda janë transferuar urgjentisht në klinikat Shkup, ndërsa shoferi është lëshuar nga spitali. Sipas mjekëve të spitalit të Gostivarit nga gjendja shëndetësore babai i tij, kishte dëmtime të shumta në kokë, transmeton tetovasot.

Në vendin e ngjarjes është bërë inspektimi për të dhënë një pasqyrë dhe për të përcaktuar shkakun e aksidentit dhe çdo gjë tjetër lidhur me të.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...