Published On: 16 Maj, 2016

Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova” (Foto/Video)

Sot në mëngjes ka ndodhur një aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, besohet se kushtet atmosferike dhe shpejtësia e madhe kanë bërë që makinës së ndeshur t’i dalë edhe motori nga vendi.

Aksident

Lexuesit e Gazetës Express kanë dërguar fotografi nga vendi i ngjarjes, përveç dëmeve të mëdha materiale, ende nuk dihet për fatin e personave që kanë qenë brenda në vetura.

Policia ka dalur në vendin e ngjarjes dhe ka konfirmuar se në aksident janë përfshirë dy vetura, me ç’rast janë lënduar dy vozitësit dhe katër pasagjer.

“Aksidenti ka ndodhur ndërmjet dy veturave në kilometrin e 55 në drejtim të Prizrenit. Në këtë aksident kanë pësuar lëndime trupore gjashtë persona, njëri prej vozitësve me lëndime më të rënda”, ka thënë Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë.

Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor. /Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...