Published On: 21 Maj, 2016

Aksident i frikshëm në Itali, shqiptari në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot, rreth orës 18:30 në Prato, shkruajnë mediat italiane.

Shqiptar, i cili udhëtonte me motoçikletë, është përplasur me një automjet të ndaluar pranë kryqëzimit të rrugës “Liliana Rossi” me atë “Baraça”.

Shqiptari ra nga motoçikleta më fytyrë mbi rrugë. Kokorja u thye dhe shqiptari përplasi kokën dhunshëm në rrugë, shkruajnë mediat lokale.

Në vendngjarje mbërriti autoambulanca që transportoi të plagosurin në spital në gjendje të rëndë.

Ndërkohë, rruga “Liliana Rossi” u mbyll për disa minuta. Kjo krijoi edhe trafik të rënduar.

Identiteti i shqiptarit nuk bëhet i ditur, ndërsa për moshën e tij ka raportime kontradiktore. Në disa media mosha e tij thuhet se është 30-vjeç, ndërsa të tjera raportojnë se i aksidentuari është rreth të pesëdhjetave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...