Published On: 25 Qershor, 2016

AKR-ja e shuan Nismën për Kosovën në Mitrovicë

Dega e NISMA për Kosovën në Mitrovicë së bashku me 15 nëndegë dhe forumin e gruas të kësaj partie, kaluan sot në degën e AKR-së në Mitrovicë, të drejtuar nga Agim Bahtiri i cili është edhe kryetar i komunës së Mitrovicës.

Kryetari i deritanishëm i NISMA për Kosovën, Bahri Rrustemi, tha se pas bisedave dhe analizave që ka bërë dega të cilën ai e drejton, dhe duke pasur parasysh programin e AKR-së, kanë vendosur të kalojnë në këtë subjekt politik:

“Duke e pasur parasysh programin e AKR-së, sot jemi këtu dhe mendojmë se ia ka vlejtur të jemi bashkë. Pra, prej sot ne të gjithë do të veprojmë si AKR. Do të punojmë për zhvillim ekonomik dhe zbutjen e papunësisë. Sot e tutje do të jemi së bashku”, tha ndër të tjera ish-kryetari i NISMA për Kosovën Bahri Rrusemi”.

Ndërkaq, kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri i cili mirëpriti këtë kalim të degës, tha se ka kënaqësinë që është në mesin njerëzve të cilët deri sot e kanë drejtuar NISMA-në në Mitrovicë:

“Sot jam në mesin e atyre që duan një të ardhme më të mirë për vendin. Kam thënë edhe në fillim se do ta kem mbështetjen e gjitha partive politike, dhe iu bëj thirrje edhe të tjerëve që të na bashkohen dhe të punojmë për të mirën e gjithë qytetarëve të Kosovës. Pra, i ftoj të gjithë qytetarët që të na bashkohen, sepse ne duam që shteti jonë të jetë i lirë prej atyre që mendojnë vetëm të pasurohen për vete dhe nuk kanë aspak mëshirë për qytetarët, por mendojnë vetëm për xhepat e vet dhe se duhet të punohet ditë e natë për të mirë e Kosovës”.

Në anën tjetër, koordinatori i AKR-së në Mitrovicë, Jeton Ujkani, tha se tash e tutje tashmë ish drejtuesit e NISMA-s do të jenë të barabartë me gjithë anëtarët e AKR-së nëpër nëndegë.

Aleanca Kosova e Re është duke e mbajtur suksesshëm procesin e saj të brendshëm zgjedhor, dhe po gjen një mbështetje të gjerë në gjithë Kosovën.

Kjo nuk do të jetë befasia e vetme, në ditët në vijim pritet të ketë edhe kalime të reja të degëve edhe të subjekteve të tjera politike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...