Published On: 23 Shkurt, 2016

Ajeti vlerësohet me notën më të lartë te Frosinone

  • Mbrojtësi kosovar i Kombëtares së Shqipërisë, Arlind Ajeti, është vlerësuar me notën më të lartë te skuadra e Frosinones që të dielën barazoi ndaj Lazios me rezultatin 0:0.

Ajeti 22-vjeçar u vlerësua me notën shtatë, kanë njoftuar mediumet në Itali, përcjell sot Koha Ditore.

“Vetëm Leali dhe Blanchard ishin afër me notën e Ajetit. Nota e tyre ishte 6.5, kurse e Ajetit që ishte edhe më e larta në këtë ndeshje te Frosinone, ishte 7”, shkruan “Gazzetta dello Sport”.

Mbrojtësi kosovar te Frosinone u transferua nëntor të vitit të kaluar si transferim i lirë nga skuadra e Baselit. Me ekipin italian që garon në Serie A, ka kontratë deri në fund të këtij edicioni me mundësi vazhdimi. Në shtatë paraqitje, Ajeti ka kontribuar me një gol, por ka shënuar edhe një autogol.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...