Published On: 14 Shkurt, 2016

Ahmeti: Vizita e Kerryt në Tiranë, e rëndësishme për tërë shqiptarët

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar vizitën e sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry, në Tiranë.

Ai ka thënë se vizita e Kerryt në Tiranë ka një rëndësi të jashtëzakonshme, jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për tërë rajonin.

“Periudha vendimtare e përcaktimit politik dhe strategjik të vendeve të rajonit tonë për integrim EuroAtlantik ka nevojë për mbështetjen Amerikane dhe rikthimin e fuqishëm të vëmendjes së Washington-it në drejtim të Ballkanit Perendimor”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

“Kjo vizitë është e rëndësishme edhe për të gjithë shqiptarët në rajon të cilët çmojnë lartë rolin vendimtar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në arritjen e pavarësisë së Kosovës, Marrëveshjes së Ohrit si dhe anëtarësimit të Shqipërisë në NATO”, potencon kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...