Published On: 23 Janar, 2016

Ahmeti shpreh patriotizëm në përurimin e shtatores së Isa Boletinit

Lideri i BDIsë, Ali Ahmeti para të pranishmëve me rastin e shpalosjes së shtatores së Isa Boletinit në Saraj, foli për figurën dhe veprën e lavdishme të heroit kombëtar.

“Është rrugë 100 vjet, dhe pas 100 vjetëve arrinë atje ku aty ku udhëhoqi mbi 30 mije kryegritës. Armiq apo pushtues menduan se e vranë fizikisht dhe bashkë me zhdukjen e tij fizike do tëva shisnin edhe endërrat e Isa Boletinit, qëllimet dhe idealet të Isa Boletinit por kot e me kot e kishin pasi Isa ashtu sië jetonin gurët e Boletinit në të gjithë hapësirat shqiptare, Nuk vriteshin ëndërrat dhe amenetet e Isa Boletinit”, tha Ali Ahmeti.

“Baca Isa mirë se ke ardhë, por sot në atë rrugëtim që ke bërë ke ardhë, me Adem Jasharin me Femhi Lladrovcin e Luan Haradinaj bashkë me Zahir Pajazin, Afrim Zhitinë dhe Rexhep Malën, të gjithë ata që të shanë edhe balta i ka haruar, por ti je këtu”, tha Ahmeti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...