Published On: 6 Prill, 2016

Ahmeti refuzon të marr pjesë në inagurimin e Hashim Thaçit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka anuluar pjesmarrjen në inagurimin e kryetarit në ardhje të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Ahmeti këtë anulim e bën për shkak të problemeve të brendshme në Maqedoni ku ende nuk dihet a do të mbahen zgjedhjet më 5 qershor dhe a do të shpërbëhet parlamenti sonte, njofton Alsat-M.

Inagurimi duhet të mbahet në ora 11 më 8 prill në sheshin ”Skëndërbe” në Prishtinë./

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...