Published On: 18 Maj, 2016

Ahmeti: Qeveria të mos e vonojë projektin e blerjes së autobusëve

Pas miratimit të Vendimit për blerjen e autobusëve të rinj, ka reaguar Kryetari Komunë së Prishtinës Shpend Ahmeti. Ai në një postim në Facebook i ka bërë lutje Qeverisë që të mos e vonoj shumë blerjen e autobusëve. “ Shpresoj se tash Ministria e Financave dhe qeveria të mos gjejë edhe një arsye për ta vonuar edhe më shumë këtë prejt”.

Ky është postimi i plotë i Ahmetit:

Me të vërtetë kemi shkruar shumë herë për autobusët dhe janë bërë temë dhe të gjithë ata që kontribuan dhe vazhdojnë të kontribuojne në vonesa do ta marrin vlerësimin nga qytetarët, cilido që të jetë ai.

Sot, Kuvendi Komunal votoi rekomandimin për MInistrinë e Financave që të jap garancionin për kredinë për Trafikun Urban. Shpresoj se tash Ministria e FInancave dhe qeveria të mos gjejë edhe një arsye për ta vonuar edhe më shumë këtë projekt.

Po ashtu, Kuvendi Komunal votoi për ta autorizuar ekzekutivin për të inciuar procedurat me qeverinë dhe Kuvendin e Republikës së Kosovës për ta kthyer Pallatin e Rinisë në ndërmarrje publike komunale të Prishtinës sipas ligjeve në fuqi.

Presioni qytetar vazhdon të jap rezultate. Tash në radhëLigji për Prishtinën!!!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...